Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak Limon Kürünün İnanılmaz Mucizesi

Sağlığınız için senede bir kere yapın. Sarımsak ve limonla yapılan sihirli karışım; kalpten, kireçlenmeye, hipertansiyondan şekere kadar birçok hastalığa fayda sağlıyor. Her derdin devası doğada gizli. Birçok hastalığa iyi gelen bitkiler, aynı zamanda ömrü uzatıyor.

Faydaları saymakla bitmeyen limon da, sarımsakla birleşince mucizeler yaratıyor. Cinsellikten kalbe, damar sertliğinden felce kadar birçok hastalığa iyi gelen sarımsak-limon karışımı şifa veriyor. 

 

Sarımsak Limon Kürü Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

  • Kürü, sarımsakların en verimli döneminde yani mevsiminde hazırlamanızı tavsiye ediyorum. Biz sarımsağın acı suyunu kullanıyoruz. Yakıcı özelliği yüksek özellikle Kastamonu Taşköprü sarımsağı, yerli eski yatak limon ile 1 litrelik cam kavanozlarda hazırlayın. Bu hassasiyete önem göstermezseniz istenilen kıvam gerçekleşmez, sadece limon suyu içmiş olursunuz.

  • Kıvamı çok hassas, mesele limonla sarımsağı karıştırmak değil, bir kimya olayı var, mayalaşma var. En az 1 ayda oluşur. Ben 5-6 ay bekletmenizi tavsiye ediyorum, böylece daha etkili olacaktır. Sarımsağın acı renginin çıkarak, karışımın bal rengini alması gerekir.

  • Kahvaltıdan yarım ya da bir saat önce yarım çay bardağı, mümkünse aynı saatlerde içilmelidir. İlk seans iki litredir.

  • 1 litre sıkılmış limon, 25 diş ezilmiş sarımsak, 1 çay bardağı ev yapımı elma sirkesi ağzı sıkıca kapatılıp ışık görmeyen bir yerde bekletilmelidir. 

 

%100 Kanıtlanmış Sarımsak Limon Kürünün Faydaları

1- Tüm romatizmal iltihabi engeller, her çeşit romatizmal ağrıları geçirir, kireçlenmeyi engeller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her çeşit ağrıyı keser.

2- Kolesterol ve lipidi düşürür, zararlı yağların yakılmasını sağlar, zayıflatır, vücuttaki şeker oranını dengeler, pankreasin yenilemesini sağlar.

3- Vücudun bağışıklık sisteminin sağlığı açısından çok etkilidir ve her türlü alerjiyi, bilhassa da damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden önler. Ayrıca kansere karşı korur.

4- Helycobeacter pylori isimli ülser mikrobunu yok ederek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin tedavisini sağlar.

5- Bütün damar iltihaplarını tedavi eder, tıkanan damarları açar, damar sertliklerini ve hipertansiyonu engeller.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri – refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

7- Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürür, vücuttaki şişkinliği giderir ve dokularda ödem oluşmasını önler.

8- Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize fayda sağlar, gençleştirir, cinsel gücü arttırır.

 

Sarımsak Limon Kürü Zayıflatır Mı?

Zayıflatan kürler içerisinde ayrı bir yeri olan sarımsakla zayıflama yöntemini deneyenlerin neredeyse tamamı verdikleri fazla kilolardan sonra kendileri ile çok daha barışık bir şekilde hayatlarını sürdürebilmektedir. Piyasada adı duyulan farklı zayıflatan kürler olmasına rağmen sarımsakla zayıflamanın yeri diğer kürlerin arasında apayrı olmaktadır. Zayıflatan kürlerin içerisinde sarımsakla zayıflamanın diğer kürlerden bir adım öne çıkmasının sebebi ise; hem hazırlanışının kolay olması hem de sarımsak, limon ve cevizin ayrı ayrı zayıflatıcı etkilere sahip olmasıdır.

Yeni yorum ekle